Zvažujete rozšíření užitné plochy garáže a hledáte řešení v nejlepším poměru cena/výkon? Pak by vám neměl uniknout tento článek, protože vás seznámí s důvody, proč je ideálním řešením pořídit právě přístřešek pro auto.

Příznivá cena


Prvním důvodem, který silně hovoří pro přístavbu v podobě přístřešku, je samozřejmě cena, která je nižší ve srovnání i s poměrně cenově dostupnými betonovými garážemi.

Obzvláště to pak platí pro přístřešky na auto v akci, kdy lze ušetřit až desítky procent běžné ceny, případně získat montáž zdarma a další výhody.

Rychlejší realizace


V případě přístřešků vyžadujících ukotvení do základu je montáž otázkou dní, v případě takzvaných stavebnicových řešení, určených
k montáži svépomocí, pak dokonce i jediného dne či pouhých hodin. A lze tak učinit prakticky v jakémkoliv ročním období.

Ve srovnání s tradiční zděnou výstavbou, která trvá týdny až měsíce, tak jde potřebný prostor vytvořit i takzvaně na poslední chvíli, kdy už by
u jiných variant bylo nutné čekat na vhodnější podmínky.

Širší možnosti využití


Zejména zakázkové modely jsou totiž často využívány sezónně jako pergoly i jako venkovní dílna, případně rozšíření úložné plochy – v případě, že nejde o parkování druhého vozu. Především je ale možné takové modely přizpůsobit vlastním potřebám po rozměrové i designové stránce.

Neopomenutelnou možností je doplnění postranními panely, které tak mohou po stranách prostor uzavřít. Anebo lze zvolit dokonce ocelový přístřešek na auto s úložným boxem, který může sloužit jako úschovna nejčastěji anebo naopak pouze sezóně používaných věcí. Takže není nezbytně nutné pořizovat zvlášť zahradní domek a ubírat prostoru na pozemku či uvnitř garáže.

Snazší rozšiřitelnost


S výše uvedenými přednostmi souvisí také možnost přístřešky ve formě přístavby snadno propojovat do sestavy za/vedle sebe. Demontáž
a odstranění přístřešku ze stávajícího místa je pak rovněž snazší než bourání garáže.


Jedná se o trend


Tato varianta je ve světě, ale i u nás stále populárnější, obzvláště pak
v případě novostaveb, kdy se s tímto řešením počítá od samotného začátku. Výhodou také je, že v závislosti na rozměrech a konstrukci přístřešku není nutné žádat o stavební povolení.