Co vzít do úvahy, když se rozhodujete poprvé o koupi přístřešku na auto? Jaké by měl mít vlastnosti? Podle čeho poznáte vhodného dodavatele? Nejdříve se zaměříme na vlastnosti přístřešku, které není radno podcenit. Impulzivní a nerozvážný nákup se v tomto případě totiž nevyplácí.

Rozměr


Klíčová vlastnost každého parkovacího stání, která je však mnohými opomíjena. Přitom často z nesprávného důvodu – např. nižší cena menšího rozměru téhož modelu.

V základu na tom není nic špatného, vždyť ideální poměr cena/přínos je cílem každého a při každém nákupu, ani carport není výjimkou. Mnoho lidí však dělá při výběru tu chybu, že vychází při pořizování svého nového přístřešku na auto ze svých momentálních potřeb a opomíjí skutečnost, že nároky se právě v tomto směru velmi rychle mění. Přístřešek totiž může být svými rozměry za pár let nedostačující, např. si pořídíte nový a větší, případně dokonce další automobil.


Vždy se tak vyplatí zvážit pořízení prostornějšího modelu, ať už jen s ohledem na možnost širšího využití. Volný prostor usnadňuje pohyb okolo vozu a celkově přístup, ale také může být využit jako úložný prostor. Bez zaparkovaného vozu navíc prostornější přístřešek poslouží výborně i jako zahradní pergola.


Více o tom, jak zvolit rozměr přístřešku pro auto

 

Konstrukce


Důležitá je také samotná konstrukce, a to jednak co se týče zvoleného materiálu, nejčastěji tedy hliník či ocel, ale i celkového způsobu, jak je řešena.


Kovové přístřešky mají, na rozdíl od dřevěných, výhodu v minimálních nárocích na údržbu, v delší životnosti a také schopnosti zachovat si i po letech původní vzhled bez viditelného opotřebení.

Konstrukce má však vliv také na montáž a případné možnosti rozšíření počtu parkovacích míst. V nabídce totiž můžete najít vedle typizovaných přístřešků také zakázkové modely, které jsou navrženy tak, aby se daly jednoduše seskupovat do sestav, a to i v průběhu času. Typizované přístřešky toto zpravidla neumožňují, a pokud ano, pak jen v omezené míře. Častější je jen možnost u konkrétního typu zvolit pevný počet parkovacích míst, zpravidla pro jeden až tři vozy.


Řešení konstrukce ovlivňuje také montáž. Jste-li dostatečně zruční, můžete se u vybraných modelů dokonce rozhodnout, že si pořízený přístřešek necháte pouze doručit a montáž již podle návodu provedete sami, čímž lze ušetřit. Samozřejmě se ale vždy můžete spolehnout na naše zkušené montážníky.


V naší nabídce pak dokonce najdete přístřešky na auto, které jsou určeny právě výlučně k montáži samotným zákazníkem – jejich sestavení totiž nevyžaduje prakticky žádné předchozí zkušenosti ani profesionální nářadí a lze jej v poklidném tempu zvládnout během jednoho až dvou dní. V rychlejším dokonce za několik hodin.

 

Design


Při výběru přístřešku není ideální vycházet čistě z pocitů a faktu, že ten či onen design se vám líbí, byť je to klíčový faktor. Někdy vstupuje do hry také zvážení, zda se daný design hodí k okolní architektuře a budovám na pozemku. Případně zda splňuje podmínky místní vyhlášky (zejména v místech CHKO je na to třeba brát zřetel). Design pak může mít vliv také na nároky na údržbu, byť jsou u většiny carportů minimální.


Jak poznat vhodného prodejce


Prodejce by vám měl být schopen poskytnout odpověď na vaše dotazy, např. co se týče dodání, postupu realizace či možností montáže, financování nebo specifických vlastností zvoleného modelu...

Dobrým znamením také je, že firma patří mezi oficiální partnerské prodejce dané značky, případně zajišťuje i výrobu svých vlastních modelů na zakázku. Další velké plus – disponuje vlastním ukázkovým centrem, kde si můžete nejžádanější přístřešky, ale i další produkty prohlédnout. A pozor! Hobbytec.cz na vybrané přístřešky na auto nabízí prodlouženou desetiletou záruku – jakožto znak důvěry v jejich kvalitu.